DOĞAYLA, HALKLARLA BARIŞ!

1 Eylül Barış günü dolayısıyla savaşsız, şiddetsiz, bir arada, barış içinde eşit, özgür ve ekolojik bir dünya özlemimizi bir kez daha vurguluyoruz.
Yaşam alanlarına, canlı hayatına, sosyo-kültürel tarihimize yönelik bu denli ağır saldırıların olduğu bir ortamda, barış mücadelesi vazgeçilmezimizdir.
Yaşam hakkının garanti altına alınması, söz, ekmek, kimlik ve iktisadi adaletin sağlanabilmesi kutupsal gerilimlerin olmadığı, şiddetin yaşanmadığı toplumlarda mümkündür.
Barışın sağlanmadığı bir yerde demokratik siyaset yapmanın, bu kanalları toplumun her kesiminde etkin hale getirmenin güçlüğünü de yaşıyoruz.
Yeşil Sol Parti olarak;
Savaşın ve çatışmaların dolu dizgin yaşandığı coğrafyamızda, barış mücadelesi sürdürmeyi ve barışın sözcülüğünü yaparak ilerlemeyi temel bir görev sayıyoruz.
İktidarın kutuplaştırıcı ve şiddeti yükselten politikaları karşısında, siyaseti savaş ekseninden çıkartacak, barışçıl ve demokratik politik mücadelenin zorunluluğuna inanıyoruz.
Toplumun bütün demokratik güçlerini, siyasi partileri, sivil toplum örgütlerini, sendikaları ve tüm yurttaşlarımızı barış için birlikte mücadele etmeye davet ediyoruz.
Barış mücadelesi veren herkesi selamlıyoruz.
1 Eylül 2017
Eylem Tuncaelli – Naci Sönmez
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Eş Sözcüleri21199398_1196054803871316_8810980890226945527_o

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.