Sayın Kılıçdaroğlu’na Yapılan Saldırıyı Kınıyoruz

Yeşil Sol Parti olarak Sayın Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı karşısında bütün demokrasi güçlerini ortak tepki vermeye çağırıyoruz.

Hakkâri’de yaşamını yitiren askerin cenaze törenine katılan Sayın Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınıyoruz. İlk bakışta bile provokatif ve organize olduğu belli olan bu saldırının hangi siyasal sonuçları üretmek için planlandığı sorusunun cevabı bizler açısından elbette açıktır. Seçimler sürecinde ülkenin beka sorunu vardır diyerek halkın yarısını düşman ilan eden, kendi bekaları için hiçbir değeri kullanmaktan çekinmeyen, toplumu birbirine düşmanlaştıranlar bu saldırının siyasi sorumlularıdır.

Halkın 31 Mart yerel seçimlerinde ortaya koyduğu demokratik Türkiye özlemini içlerine sindiremeyenler, belli ki 7 Haziran sonrasında ortaya konulan senaryolardan medet umuyor.

Yeşil Sol parti olarak muhalefeti susturmayı hedefleyen bu tür sistemli saldırılara karşı bütün demokrasi güçleriyle birlikte en güçlü tepkinin açığa çıkarılması çabası içinde olacağımızı ifade ediyor, halkımızı ve tüm demokrasi güçlerini duyarlı olmaya çağırıyoruz.

Eylem Tuncaelli – Sinan Tutal

Yeşil Sol Parti Eş  Sözcüleri
57467797_1688308521312606_7951848334673575936_n

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.